aimeos-core - en to bg translation catalogue (144 entries)

en: Address for domain "%1$s" not available
bg: Адресът за домейн "%1$s" не е наличен

en: Address salutation "%1$s" not within allowed range
bg: Поздравът "%1$s"  в адреса не в рамките на допустимия диапазон

en: Address search configuration not available
bg: Конфигурацията за търсене на адрес не е наличена

en: Address type "%1$s" not within allowed range
bg: Типът на адреса "%1$s" не в рамките на допустимия диапазон

en: Basket empty
bg: Празна кошница

en: Cache object not available
bg: Обект от кеша не е наличен

en: Catalog node for ID "%1$s" not available
bg: Елемент от каталога с номер "%1$s"  не е наличен

en: Catalog path for ID "%1$s" not found
bg: Не е намерен път в каталога с номер "%1$s"

en: Checks for available addresses in basket failed
bg: Грешка при търсенето на налични адреси в кошницата

en: Checks for available service items in basket failed
bg: Грешка при търсенето на налични елементи от кошницата

en: Child node with index "%1$d" not available
bg: Възел-наследник с индекс "%1$d" не е наличен

en: Class "%1$s" does not implement interface "%2$s"
bg: Класът "%1$s" не изпълнява интерфейса "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
bg: Класът "%1$s" не е намерен

en: Code must not be longer than 255 characters
bg: Кодът не трябва да е по-дълъг от 255 символа

en: Code must not be longer than 32 characters
bg: Кодът не трябва да е по-дълъг от 32 символа

en: Configuration for "%1$s" is missing
bg: Настройка за "%1$s" липсва

en: Configuration invalid
bg: Невалидна настройка

en: Configuration not available
bg: Недостъпна настройка

en: Configuration object not available
bg: Конфигурационният обект не е наличен

en: Configuration of necessary SQL statement for "%1$s" not available
bg: Конфигурацията на необходимата SQL заявка за "%1$s" не е налична

en: Coupon in basket is not available any more
bg: Купонът в кошницата не се предлага повече

en: Curl could not be initialized
bg: Curl не може да бъде инициализирано

en: Database manager object not available
bg: Обектът за управление на базата от данни не е наличен

en: Downloading file "%1$s" failed
bg: Изтеглянето на файл "%1$s" неуспешно

en: Duplicate coupon code "%1$s"
bg: Дублиран код на купон "%1$s"

en: File "%1$s" not found
bg: Файл "%1$s" не е намерен

en: File system manager object not available
bg: Обектът за управление на файловата система не е наличен

en: Flags "%1$s" not within allowed range
bg: Флаговете "%1$s" не са рамките на допустимия диапазон

en: ID of last inserted database record not available
bg: Номерът на последно въведения запис в базата данни не е наличен

note: / Locale ID %1$s
en: Internationalization object not available for "%1$s"
bg: Обектът за интернационализация не е наличен за "%1$s"

en: Invalid ISO currency code "%1$s"
bg: Невалиден ISO валутен код "%1$s"

en: Invalid ISO language code "%1$s"
bg: Невалиден ISO код на език "%1$s"

en: Invalid JSON as result of search for ID "%2$s" in "%1$s": %3$s
bg: Невалиден JSON като резултат от търсенето за ID "%2$s" в "%1$s": %3$s

en: Invalid characters in ISO currency code "%1$s"
bg: Невалидни символи в ISO кода на валута "%1$s"

en: Invalid characters in ISO language code "%1$s"
bg: Невалидни символи в ISO кода на език "%1$s"

en: Invalid characters in class name "%1$s"
bg: Недопустими символи в името на класа "%1$s"

en: Invalid characters in date "%1$s". ISO format "YYYY-MM-DD hh:mm:ss" expected.
bg: Невалидни символи в датата "%1$s". Очаква ce съответствие с ISO форматa "YYYY-MM-DD hh:mm:ss".

en: Invalid characters in date "%1$s". ISO format "YYYY-MM-DD" expected.
bg: Невалидни символи в датата "%1$s". Очаква ce съответствие с ISO форматa "YYYY-MM-DD".

en: Invalid characters in domain name "%1$s"
bg: Невалидни символи в името на домейна "%1$s"

en: Invalid characters in email address: "%1$s"
bg: Невалидни символи в имейл адреса "%1$s"

en: Invalid characters in manager name "%1$s"
bg: Невалидни символи в името на мениджъра "%1$s"

en: Invalid characters in manager name "%1$s" in "%2$s"
bg: Невалидни символи в името на мениджъра "%1$s" в "%2$s"

en: Invalid characters in price "%1$s"
bg: Невалидни символи в цената "%1$s"

en: Invalid characters in provider name "%1$s"
bg: Невалидни символи в името на доставчика "%1$s"

en: Invalid characters in purchase date "%1$s"
bg: Невалидни символи в дата на покупка "%1$s"

en: Invalid characters in type name "%1$s"
bg: Невалидни символи в името на типа "%1$s"

en: Invalid configuration for coupon provider "%1$s", needs "%2$s"
bg: Невалидни настройки доставчика на купони "%1$s", необходимо "%2$s"

en: Invalid factory "%1$s"
bg: Невалидна фабрика "%1$s"

en: Invalid mime type "%1$s"
bg: Невалиден mime тип "%1$s"

en: Invalid serialized basket. "%1$s" returns "%2$s".
bg: Невалидна поредица на кошница. "%1$s" връща "%2$s".

en: Invalid type "%1$s"
bg: Невалиден тип "%1$s"

en: Invalid web site URL "%1$s"
bg: Невалидно уеб сайт URL "%1$s"

en: Item can not be deleted. Site ID of item differs from present site ID.
bg: Елементът не може да бъде изтрит. Сайт номера на елемента се различава от текущия сайт номер.

en: Item referenced in domain "%1$s" not found: %2$s
bg: Елемент, упоменат в домейна "%1$s" не е намерен: %2$s

en: Item with ID "%1$s" not found
bg: Елемент с номер "%1$s" не е намерен

en: Item with ID "%2$s" in "%1$s" not found
bg: Елемент с номер  "%2$s" в "%1$s" не е намерен

en: Job with ID "%1$s" not found
bg: Задача с номер "%1$s" не е намерена

en: List item with ID "%2$s" in "%1$s" not found
bg: Елемент на списък с номер "%2$s" в "%1$s" не е намерен

en: List type for attribute item with ID "%1$s" not available
bg: Тип на списък с елемент на атрибут с ID "%1$s" не наличен

en: List type for price item with ID "%1$s" not available
bg: Тип на списък с елемент на цена с ID "%1$s" не наличен

en: List type for text item with ID "%1$s" not available
bg: Тип на списък с елемент на текст с ID "%1$s" не наличен

en: Loading of XML response "%1$s" from delivery provider failed
bg: Грешка в зареждането на XML отговора "%1$s" от изпълнителя на доставката.

en: Locale item for site "%1$s" not found
bg: Езиковия елемент за сайта "%1$s" не е намерен

en: Locale object not available
bg: Езиковия обект не е наличен

en: Lock flag "%1$d" not within allowed range
bg: Флагът за заключване "%1$d" не в рамките на допустимия диапазон

en: Log entry with ID "%1$s" not found
bg: Не е намерен запис в Log с номер "%1$s"

en: Log manager object not available
bg: Обекта за управление на Log не е наличен

en: Mail object not available
bg: Имейл обекта не е наличен

en: Manager path "%1$s" is invalid
bg: Мениджър пътя "%1$s" е невалиден

en: Manager path is empty
bg: Мениджър пътя е празен

en: Method "%1$s" for locale site manager not available
bg: Методът "%1$s" за управление на езика на сайта не е наличен

en: Method "%1$s" for provider not available
bg: Методът "%1$s" за доставчик не е наличен

en: Missing configuration "%1$s"
bg: Липсваща настройка "%1$s"

en: New ID "%1$s" for item differs from old ID "%2$s"
bg: Новото ID "%1$s" на елемента се различава от старото ID "%2$s"

en: No item found for conditions: %1$s
bg: Нищо не е намерено при зададените условия: %1$s

en: No item with "%2$s" in "%1$s" found
bg: Не е намерен елемент с "%2$s" в "%1$s"

en: No price for product ID "%1$s" or product code "%2$s" available
bg: Не е намерена цена за продукт с номер "%1$s" или продукт с код "%2$s"

en: No product with code "%1$s" found
bg: Не е намерен продукт с код "%1$s"

en: No warehouse for code "%1$s" found
bg: Не е намерен склад с код "%1$s"

en: Not a date
bg: Не е дата

en: Not a date and time
bg: Не е дата и време

en: Not a key/value map
bg: Не е двойка ключ/стойност

en: Not a listed value
bg: Не е указаната стойност

en: Not a number
bg: Не е номер

en: Not a string
bg: Не е стринг

en: Not a true/false value
bg: Не е true/false стойност

en: Not an integer number
bg: Не е цяло число

en: Object is not of required type "%1$s"
bg: Обектът не е от нужния тип "%1$s"

en: Operation not supported
bg: Операцията не се поддържа

en: Order ID "%1$s" in XML response of delivery provider differs from stored invoice ID "%2$s" of the order
bg: Номера на поръчката "%1$s" в XML отговора на изпълнителя на доставката се различава от съхранената фактура с номер "%2$s" на поръчката.

en: Order base item with order ID "%1$s" not found
bg: Не е намерен основния елемент на поръчка с поръчка номер "%1$s"

en: Order data sent to delivery provider was rejected with code "%1$s" according to XML response
bg: Данните на поръчката, изпратени до изпълнителя на доставката бяха отхвърлени с код "%1$s", според XML отговора

en: Order delivery status "%1$s" not within allowed range
bg: Статуса за доставка на поръчката "%1$s" не в рамките на допустимия диапазон

en: Order payment status "%1$s" not within allowed range
bg: Статуса за плащане на поръчката "%1$s" не в рамките на допустимия диапазон

en: Order product position "%1$s" must be greater than 0
bg: Позицията на продуктите в поръчката "%1$s" трябва да е по-голяма от 0

en: Order type "%1$s" not within allowed range
bg: Типът на поръчката "%1$s" не в рамките на допустимия диапазон

en: Order with ID "%1$s" was rejected with code "%2$s": %3$s
bg: Поръчка с номер "%1$s"  беше отхвърлена с код "%2$s": %3$s

en: Parameter "%1$s" for configuration not available
bg: Параметърът "%1$s" за настройки не е наличен

en: PayPal Express: Duplicate transaction with ID "%1$s" and status "%2$s"
bg: PayPal Express: Дублирана транзакция с номер "%1$s" и статус "%2$s"

en: PayPal Express: Invalid request "%1$s"
bg: PayPal Express: Невалидна заявка "%1$s"

en: PayPal Express: Payment transaction ID for order ID "%1$s" not available
bg: PayPal Express: Номерът на платежната транзакция за поръчка с номер "%1$s" не е наличен

en: PayPal Express: Request for order ID "%1$s" failed with "%2$s"
bg: PayPal Express: Възникна грешка "%2$s" при заявка на поръчка с номер "%1$s"

en: PayPal Express: Wrong payment amount "%1$s" for order ID "%2$s"
bg: PayPal Express: Грешена сума за плащане "%1$s" за поръчка с номер "%2$s"

en: PayPal Express: Wrong receiver email "%1$s"
bg: PayPal Express: Грешен получател на имейл "%1$s"

en: Payment costs
bg: Разходи за плащане

en: Please have a look at the prices of the products in your basket
bg: Моля, прегледайте цените на продуктите във Вашата кошница

en: Price can not be added. Currency ID "%1$s" of price item and currently used currency ID "%2$s" does not match.
bg: Цената не може да бъде добавена. Валутата на цената "%1$s" не съвпада с текущата валута "%2$s".

en: Price for the given quantity "%1$d" not available
bg: Не е налична цена за даденото количество "%1$d"

en: Price item not available
bg: Не е наличен елемента цена

en: Product does not contain all required values. Product code for item not available.
bg: Продуктът не съдържа всички изисквани стойности. Кодът на продукта не е наличен.

en: Product matching given properties not found
bg: Не е намерен продукт, съответстващ на дадени свойства

en: Product with array key "%1$d" not available
bg: Не е наличен продукт с ключ на масива "%1$d"

en: Products in basket not available
bg: Не са налични продукти в кошницата

en: Products out of stock
bg: Продуктите не са налични

en: Property name "%1$s" not within allowed range
bg: Името на свойството "%1$s"  не в рамките на допустимия диапазон

en: Provider in "%1$s" not available
bg: Не е наличен доставчик в "%1$s"

en: Required value for "%1$s" is missing
bg: Задължителната стойност за  "%1$s" липсва

en: Search configuration for "%1$s" not available
bg: Конфигурацията за търсене на "%1$s"  не е налична

en: Search configuration not available
bg: Конфигурацията за търсене не е налична

en: Sending order to delivery provider failed with HTTP status "%1$s"
bg: Грешка при изпращането на поръчка към изпълнителя на доставка със HTTP статус  "%1$s"

en: Sending order to delivery provider failed: "%1$s"
bg: Грешка при изпращането на поръчка към изпълнителя на доставка: "%1$s"

en: Service of type "%1$s" not available
bg: Типът на услуга "%1$s" не е наличен

en: Session object not available
bg: Сесийният обект не е наличен

en: Site can not be inserted. Site ID of site differs from site ID of parent site.
bg: Сайтът не може да бъде добавен. Номера на сайта се различава от номера на родителския сайт.

en: Site can not be moved. Site ID of site differs from present site id, site ID of existing parent site or site id of new parent site.
bg: Сайта не може да бъде преместван. Номера на сайта се различава от текущия номер на сайт, от номера на съществуващия родителски сайт или от номера на новия родителски сайт.

en: Site for code "%1$s" not found
bg: Не е намерен сайт за кода "%1$s"

en: The algorithm "%1$s" is not supported
bg: Алгоритъмът "%1$s" не се поддържа

en: The maximum basket value of %1$s is exceeded
bg: Максималната стойност на кошницата %1$s е превишена

en: The maximum product quantity is %1$d
bg: Максималното количество за продукта е %1$d

en: The maximum product quantity of %1$d is exceeded
bg: Максималното количество за продукта %1$d е превишено

en: The maximum product value is %1$s
bg: Максималната стойност на продукта е %1$s

en: The maximum quantity of all products is %1$d
bg: Максималното количество на всички продукти е %1$d

en: The maximum value of all products is %1$s
bg: Максималната стойност на всички продукти е %1$s

en: The minimum basket value of %1$s isn't reached
bg: Минималната стойност на кошницата от %1$s не е достигната

en: The minimum product quantity of %1$d isn't reached
bg: Минималното количество продукти от %1$d не е достигнато

en: The type of the configuration option with key "%1$s" must be "%2$s"
bg: Типът на опцията на настройка с ключ "%1$s" трябва да бъде "%2$s"

en: Total results value not found
bg: Общата стойност на резултатите не е намерена

en: Tree root with code "%1$s" in "%2$s" not found
bg: Корен на дърво с код "%1$s" в "%2$s" не е намерен

en: Type item with ID "%1$s" in "%2$s" not found
bg: Тип на елемент с номер "%1$s" в "%2$s не е намерен

en: Unable to call method "%1$s"
bg: Невъзможно е да се извика метод "%1$s"

en: Unable to sort public holidays: "%1$s"
bg: Невъзможно е сортирането на официални празници: "%1$s"

en: Unknown search key "%1$s"
bg: Неизвестен ключ на търсене "%1$s"

en: Validation of XML response from delivery provider against schema "%1$s" failed
bg: Грешка при валидацията на XML отговора от изпълнителя на доставката в съответствие със схема "%1$s"

en: View object not available
bg: Обект на изгледа не е наличен
