aimeos-core - en to hu translation catalogue (186 entries)

en: aa
hu: Afar

en: ab
hu: Abház

en: ae
hu: Avesztai

en: af
hu: Afrikaans

en: ak
hu: Akan

en: am
hu: Amhara

en: an
hu: Aragóniai

en: ar
hu: Arab

en: as
hu: Asszámi

en: av
hu: Avar

en: ay
hu: Aymara

en: az
hu: Azerbajdzsáni

en: ba
hu: Baskír

en: be
hu: Fehérorosz

en: bg
hu: Bulgár

en: bh
hu: Bihár

en: bi
hu: Biszlama

en: bm
hu: Bambara

en: bn
hu: Bengáli

en: bo
hu: Tibeti

en: br
hu: Breton

en: bs
hu: Boszniai

en: ca
hu: Katalán

en: ce
hu: Csecsen

en: ch
hu: Ausztronéz

en: co
hu: Korzikai

en: cr
hu: Inuktitut

en: cs
hu: Cseh

en: cu
hu: Óegyházi szláv

en: cv
hu: Csuvas

en: cy
hu: Walesi

en: da
hu: Dán

en: de
hu: Német

en: dv
hu: Maldív

en: dz
hu: Dzongkha

en: ee
hu: Ewe

en: el
hu: Görög

en: en
hu: Angol

en: eo
hu: Eszperente

en: es
hu: Spanyol

en: et
hu: Észt

en: eu
hu: Baszk

en: fa
hu: Perzsiai

en: ff
hu: Fula

en: fi
hu: Finn

en: fj
hu: Fidzsi

en: fo
hu: Feröeri

en: fr
hu: Francia

en: fy
hu: Fríz

en: ga
hu: Ír

en: gd
hu: Skót-gall

en: gl
hu: Galíciai

en: gn
hu: Guarani

en: gu
hu: Gudzsaráti

en: gv
hu: Manx

en: ha
hu: Hauszák

en: he
hu: héber

en: hi
hu: Hindi

en: ho
hu: Hiri motu

en: hr
hu: Horvát

en: ht
hu: Haiti

en: hu
hu: Magyar

en: hy
hu: Arméniai

en: hz
hu: Herero

en: ia
hu: Interlingva

en: id
hu: Indonéz

en: ie
hu: Interlingva

en: ig
hu: Igbók

en: ii
hu: Yi

en: ik
hu: Inupiatok

en: io
hu: Ido

en: is
hu: Izlandi

en: it
hu: Olasz

en: iu
hu: Inuktitut

en: ja
hu: Japán

en: jv
hu: Javanese

en: ka
hu: Grúz

en: kg
hu: Kongói

en: ki
hu: Kikujuk

en: kj
hu: Kuanyama

en: kk
hu: Kazah

en: kl
hu: Grönlandi

en: km
hu: Khmer

en: kn
hu: Kannada

en: ko
hu: Koreai

en: kr
hu: Kanuri

en: ks
hu: Kasmíri

en: ku
hu: Kurd

en: kv
hu: Komi

en: kw
hu: Korni

en: ky
hu: Kirgiz

en: la
hu: Latin

en: lb
hu: Luxemburgi

en: lg
hu: Luganda

en: li
hu: Limburgi

en: ln
hu: Lingala

en: lo
hu: Lao

en: lt
hu: Litván

en: lu
hu: Luba

en: lv
hu: Lett

en: mg
hu: Madagaszkári

en: mh
hu: Marsall

en: mi
hu: Maori

en: mk
hu: Macedón

en: ml
hu: Maláj

en: mn
hu: Mongol

en: mo
hu: Moldáv

en: mr
hu: Maráthi

en: ms
hu: Malay

en: mt
hu: Máltai

en: my
hu: Burmai

en: na
hu: Nauru

en: nb
hu: Norvég

en: nd
hu: Északi ndebele

en: ne
hu: Nepáli

en: ng
hu: Ndonga

en: nl
hu: Holland

en: nn
hu: Norvég

en: no
hu: Norvég

en: nr
hu: Dél Ndebele

en: nv
hu: Navahók

en: ny
hu: Bantu

en: oc
hu: Okcitán

en: oj
hu: Ojibwe

en: om
hu: Oromók

en: or
hu: Orija

en: os
hu: Oszét

en: pa
hu: Pandzsábi

en: pi
hu: Páli

en: pl
hu: Lengyel

en: ps
hu: Pastu

en: pt
hu: Portugál

en: pt_BR
hu: Portugál (Brazil)

en: qu
hu: Kecsua

en: rm
hu: Rétoromán

en: rn
hu: Kirundi

en: ro
hu: román

en: ru
hu: Orosz

en: rw
hu: Ruandai

en: sa
hu: Szanszkrit

en: sc
hu: Szardíniai

en: sd
hu: Szindhi

en: se
hu: Északi Sami

en: sg
hu: Sango

en: si
hu: Szingaléz

en: sk
hu: szlovák

en: sl
hu: Szlovén

en: sm
hu: Szamoai

en: sn
hu: Sona

en: so
hu: Szomáliai

en: sq
hu: Albán

en: sr
hu: szerb

en: ss
hu: Szvázi

en: st
hu: Szothó

en: su
hu: Szundanéz

en: sv
hu: Svéd

en: sw
hu: Szuahéli

en: ta
hu: Tamil

en: te
hu: Telugu

en: tg
hu: Tajuk

en: th
hu: Táj

en: ti
hu: Tigrinya

en: tk
hu: Türkmén

en: tl
hu: Tagalog

en: tn
hu: Bantu

en: to
hu: Tongai

en: tr
hu: Török

en: ts
hu: Bantu

en: tt
hu: Tatár

en: tw
hu: Ghánai

en: ty
hu: Tahiti

en: ug
hu: Ujgur

en: uk
hu: Ukrán

en: ur
hu: Urdu

en: uz
hu: Üzbég

en: ve
hu: Venda

en: vi
hu: Vietnámi

en: vo
hu: Volapük

en: wa
hu: Vallóniai

en: wo
hu: Volof

en: xh
hu: Xhosza

en: yi
hu: Jiddis

en: yo
hu: Jorubák

en: za
hu: Zhuang

en: zh
hu: Kínai

en: zu
hu: Zulu
