aimeos-core - en to de translation catalogue (186 entries)

en: aa
de: Afar

en: ab
de: Abchasisch

en: ae
de: Awestisch

en: af
de: Afrikaans

en: ak
de: Akan

en: am
de: Amharisch

en: an
de: Aragonesisch

en: ar
de: Arabisch

en: as
de: Assamesisch

en: av
de: Awarisch

en: ay
de: Aymara

en: az
de: Aserbaidschanisch

en: ba
de: Baschkirisch

en: be
de: Belorussisch

en: bg
de: Bulgarisch

en: bh
de: Biharisch

en: bi
de: Bislamisch

en: bm
de: Bambara

en: bn
de: Bengalisch

en: bo
de: Tibetanisch

en: br
de: Bretonisch

en: bs
de: Bosnisch

en: ca
de: Katalanisch

en: ce
de: Tschetschenisch

en: ch
de: Chamorro

en: co
de: Korsisch

en: cr
de: Cree

en: cs
de: Tschechisch

en: cu
de: Kirchenslawisch

en: cv
de: Tschuwaschisch

en: cy
de: Walisisch

en: da
de: Dänisch

en: de
de: Deutsch

en: dv
de: Dhivehi

en: dz
de: Dzongkha, Bhutani

en: ee
de: Ewe

en: el
de: Griechisch

en: en
de: Englisch

en: eo
de: Esperanto

en: es
de: Spanisch

en: et
de: Estnisch

en: eu
de: Baskisch

en: fa
de: Persisch

en: ff
de: Fulfulde

en: fi
de: Finnisch

en: fj
de: Fiji

en: fo
de: Färöisch

en: fr
de: Französisch

en: fy
de: Friesisch

en: ga
de: Irisch

en: gd
de: Schottisches Gälisch

en: gl
de: Galizisch

en: gn
de: Guarani

en: gu
de: Gujaratisch

en: gv
de: Manx

en: ha
de: Haussa

en: he
de: Hebräisch

en: hi
de: Hindi

en: ho
de: Hiri motu

en: hr
de: Kroatisch

en: ht
de: Haitianisch

en: hu
de: Ungarisch

en: hy
de: Armenisch

en: hz
de: Herero

en: ia
de: Interlingua

en: id
de: Indonesisch

en: ie
de: Interlingue

en: ig
de: Igbo

en: ii
de: Yi

en: ik
de: Inupiak

en: io
de: Ido

en: is
de: Isländisch

en: it
de: Italienisch

en: iu
de: Inuktitut (Eskimo)

en: ja
de: Japanisch

en: jv
de: Javanisch

en: ka
de: Georgisch

en: kg
de: Kikongo

en: ki
de: Kikuyu

en: kj
de: Kuanyama

en: kk
de: Kasachisch

en: kl
de: Kalaallisut (Grönländisch)

en: km
de: Kambodschanisch

en: kn
de: Kannada

en: ko
de: Koreanisch

en: kr
de: Kanuri

en: ks
de: Kaschmirisch

en: ku
de: Kurdisch

en: kv
de: Komi

en: kw
de: Kornisch

en: ky
de: Kirgisisch

en: la
de: Latein

en: lb
de: Luxemburgisch

en: lg
de: Luganda

en: li
de: Limburgish

en: ln
de: Lingala

en: lo
de: Laotisch

en: lt
de: Litauisch

en: lu
de: Tschiluba

en: lv
de: Lettisch

en: mg
de: Malagasisch

en: mh
de: Marshallesisch

en: mi
de: Maorisch

en: mk
de: Mazedonisch

en: ml
de: Malajalam

en: mn
de: Mongolisch

en: mo
de: Moldavisch

en: mr
de: Marathi

en: ms
de: Malaysisch

en: mt
de: Maltesisch

en: my
de: Burmesisch

en: na
de: Nauruisch

en: nb
de: Bokmål

en: nd
de: isiNdebele

en: ne
de: Nepalesisch

en: ng
de: Ndonga

en: nl
de: Holländisch

en: nn
de: Nynorsk

en: no
de: Norwegisch

en: nr
de: Süd-Ndebele

en: nv
de: Navajo

en: ny
de: Chichewa

en: oc
de: Okzitanisch

en: oj
de: Ojibwe

en: om
de: Oromo

en: or
de: Oriya

en: os
de: Ossetisch

en: pa
de: Pundjabisch

en: pi
de: Pali

en: pl
de: Polnisch

en: ps
de: Paschtu

en: pt
de: Portugiesisch

en: pt_BR
de: Portugiesisch (Brasilien)

en: qu
de: Quechua

en: rm
de: Rätoromanisch

en: rn
de: Kirundisch

en: ro
de: Rumänisch

en: ru
de: Russisch

en: rw
de: Kijarwanda

en: sa
de: Sanskrit

en: sc
de: Sardisch

en: sd
de: Zinti

en: se
de: Nordsamisch

en: sg
de: Sango

en: si
de: Singhalesisch

en: sk
de: Slowakisch

en: sl
de: Slowenisch

en: sm
de: Samoanisch

en: sn
de: Schonisch

en: so
de: Somalisch

en: sq
de: Albanisch

en: sr
de: Serbisch

en: ss
de: Swasiländisch

en: st
de: Sesothisch

en: su
de: Sudanesisch

en: sv
de: Schwedisch

en: sw
de: Suaheli

en: ta
de: Tamilisch

en: te
de: Tegulu

en: tg
de: Tadschikisch

en: th
de: Thai

en: ti
de: Tigrinja

en: tk
de: Turkmenisch

en: tl
de: Tagalog

en: tn
de: Sezuan

en: to
de: Tongaisch

en: tr
de: Türkisch

en: ts
de: Tsongaisch

en: tt
de: Tatarisch

en: tw
de: Twi

en: ty
de: Tahitianisch

en: ug
de: Uigur

en: uk
de: Ukrainisch

en: ur
de: Urdu

en: uz
de: Usbekisch

en: ve
de: Venda

en: vi
de: Vietnamesisch

en: vo
de: Volapük

en: wa
de: Wallonisch

en: wo
de: Wolof

en: xh
de: Xhosa

en: yi
de: Jiddish

en: yo
de: Joruba

en: za
de: Zhuang

en: zh
de: Chinesisch

en: zu
de: Zulu
