aimeos-core - en to cs translation catalogue (250 entries)

en: AD
cs: Andorra

en: AE
cs: United Arab Emirates

en: AF
cs: Afghanistan

en: AG
cs: Antigua and Barbuda

en: AI
cs: Anguilla

en: AL
cs: Albania

en: AM
cs: Armenia

en: AO
cs: Angola

en: AQ
cs: Antarctica

en: AR
cs: Argentina

en: AS
cs: American Samoa

en: AT
cs: Austria

en: AU
cs: Australia

en: AW
cs: Aruba

en: AX
cs: Åland Islands

en: AZ
cs: Azerbaijan

en: BA
cs: Bosnia and Herzegovina

en: BB
cs: Barbados

en: BD
cs: Bangladesh

en: BE
cs: Belgium

en: BF
cs: Burkina Faso

en: BG
cs: Bulgaria

en: BH
cs: Bahrain

en: BI
cs: Burundi

en: BJ
cs: Benin

en: BL
cs: Saint Barthélemy

en: BM
cs: Bermuda

en: BN
cs: Brunei Darussalam

en: BO
cs: Bolivia, Plurinational State of

en: BQ
cs: Bonaire, Sint Eustatius and Saba

en: BR
cs: Brazil

en: BS
cs: Bahamas

en: BT
cs: Bhutan

en: BV
cs: Bouvet Island

en: BW
cs: Botswana

en: BY
cs: Belarus

en: BZ
cs: Belize

en: CA
cs: Canada

en: CC
cs: Cocos (Keeling) Islands

en: CD
cs: Congo, the Democratic Republic of the

en: CF
cs: Central African Republic

en: CG
cs: Congo

en: CH
cs: Switzerland

en: CI
cs: Côte d'Ivoire

en: CK
cs: Cook Islands

en: CL
cs: Chile

en: CM
cs: Cameroon

en: CN
cs: China

en: CO
cs: Colombia

en: CR
cs: Costa Rica

en: CU
cs: Cuba

en: CV
cs: Cape Verde

en: CW
cs: Curaçao

en: CX
cs: Christmas Island

en: CY
cs: Cyprus

en: CZ
cs: Czech Republic

en: DE
cs: Germany

en: DJ
cs: Djibouti

en: DK
cs: Denmark

en: DM
cs: Dominica

en: DO
cs: Dominican Republic

en: DZ
cs: Algeria

en: EC
cs: Ecuador

en: EE
cs: Estonia

en: EG
cs: Egypt

en: EH
cs: Western Sahara

en: ER
cs: Eritrea

en: ES
cs: Spain

en: ET
cs: Ethiopia

en: FI
cs: Finland

en: FJ
cs: Fiji

en: FK
cs: Falkland Islands (Malvinas)

en: FM
cs: Micronesia, Federated States of

en: FO
cs: Faroe Islands

en: FR
cs: France

en: GA
cs: Gabon

en: GB
cs: United Kingdom

en: GD
cs: Grenada

en: GE
cs: Georgia

en: GF
cs: French Guiana

en: GG
cs: Guernsey

en: GH
cs: Ghana

en: GI
cs: Gibraltar

en: GL
cs: Greenland

en: GM
cs: Gambia

en: GN
cs: Guinea

en: GP
cs: Guadeloupe

en: GQ
cs: Equatorial Guinea

en: GR
cs: Greece

en: GS
cs: South Georgia and the South Sandwich Islands

en: GT
cs: Guatemala

en: GU
cs: Guam

en: GW
cs: Guinea-Bissau

en: GY
cs: Guyana

en: HK
cs: Hong Kong

en: HM
cs: Heard Island and McDonald Islands

en: HN
cs: Honduras

en: HR
cs: Croatia

en: HT
cs: Haiti

en: HU
cs: Hungary

en: ID
cs: Indonesia

en: IE
cs: Ireland

en: IL
cs: Israel

en: IM
cs: Isle of Man

en: IN
cs: India

en: IO
cs: British Indian Ocean Territory

en: IQ
cs: Iraq

en: IR
cs: Iran, Islamic Republic of

en: IS
cs: Iceland

en: IT
cs: Italy

en: JE
cs: Jersey

en: JM
cs: Jamaica

en: JO
cs: Jordan

en: JP
cs: Japan

en: KE
cs: Kenya

en: KG
cs: Kyrgyzstan

en: KH
cs: Cambodia

en: KI
cs: Kiribati

en: KM
cs: Comoros

en: KN
cs: Saint Kitts and Nevis

en: KP
cs: Korea, Democratic People's Republic of

en: KR
cs: Korea, Republic of

en: KW
cs: Kuwait

en: KY
cs: Cayman Islands

en: KZ
cs: Kazakhstan

en: LA
cs: Lao People's Democratic Republic

en: LB
cs: Lebanon

en: LC
cs: Saint Lucia

en: LI
cs: Liechtenstein

en: LK
cs: Sri Lanka

en: LR
cs: Liberia

en: LS
cs: Lesotho

en: LT
cs: Lithuania

en: LU
cs: Luxembourg

en: LV
cs: Latvia

en: LY
cs: Libya

en: MA
cs: Morocco

en: MC
cs: Monaco

en: MD
cs: Moldova, Republic of

en: ME
cs: Montenegro

en: MF
cs: Saint Martin (French part)

en: MG
cs: Madagascar

en: MH
cs: Marshall Islands

en: MK
cs: Macedonia

en: ML
cs: Mali

en: MM
cs: Myanmar

en: MN
cs: Mongolia

en: MO
cs: Macao

en: MP
cs: Northern Mariana Islands

en: MQ
cs: Martinique

en: MR
cs: Mauritania

en: MS
cs: Montserrat

en: MT
cs: Malta

en: MU
cs: Mauritius

en: MV
cs: Maldives

en: MW
cs: Malawi

en: MX
cs: Mexico

en: MY
cs: Malaysia

en: MZ
cs: Mozambique

en: NA
cs: Namibia

en: NC
cs: New Caledonia

en: NE
cs: Niger

en: NF
cs: Norfolk Island

en: NG
cs: Nigeria

en: NI
cs: Nicaragua

en: NL
cs: Netherlands

en: NO
cs: Norway

en: NP
cs: Nepal

en: NR
cs: Nauru

en: NU
cs: Niue

en: NZ
cs: New Zealand

en: OM
cs: Oman

en: PA
cs: Panama

en: PE
cs: Peru

en: PF
cs: French Polynesia

en: PG
cs: Papua New Guinea

en: PH
cs: Philippines

en: PK
cs: Pakistan

en: PL
cs: Poland

en: PM
cs: Saint Pierre and Miquelon

en: PN
cs: Pitcairn

en: PR
cs: Puerto Rico

en: PS
cs: Palestine, State of

en: PT
cs: Portugal

en: PW
cs: Palau

en: PY
cs: Paraguay

en: QA
cs: Qatar

en: RE
cs: Réunion

en: RO
cs: Romania

en: RS
cs: Serbia

en: RU
cs: Russian Federation

en: RW
cs: Rwanda

en: SA
cs: Saudi Arabia

en: SB
cs: Solomon Islands

en: SC
cs: Seychelles

en: SD
cs: Sudan

en: SE
cs: Sweden

en: SG
cs: Singapore

en: SH
cs: Saint Helena, Ascension and Tristan da Cunha

en: SI
cs: Slovenia

en: SJ
cs: Svalbard and Jan Mayen

en: SK
cs: Slovakia

en: SL
cs: Sierra Leone

en: SM
cs: San Marino

en: SN
cs: Senegal

en: SO
cs: Somalia

en: SR
cs: Suriname

en: SS
cs: South Sudan

en: ST
cs: Sao Tome and Principe

en: SV
cs: El Salvador

en: SX
cs: Sint Maarten (Dutch part)

en: SY
cs: Syrian Arab Republic

en: SZ
cs: Swaziland

en: TC
cs: Turks and Caicos Islands

en: TD
cs: Chad

en: TF
cs: French Southern Territories

en: TG
cs: Togo

en: TH
cs: Thailand

en: TJ
cs: Tajikistan

en: TK
cs: Tokelau

en: TL
cs: Timor-Leste

en: TM
cs: Turkmenistan

en: TN
cs: Tunisia

en: TO
cs: Tonga

en: TR
cs: Turkey

en: TT
cs: Trinidad and Tobago

en: TV
cs: Tuvalu

en: TW
cs: Taiwan

en: TZ
cs: Tanzania, United Republic of

en: UA
cs: Ukraine

en: UG
cs: Uganda

en: UM
cs: United States Minor Outlying Islands

en: US
cs: United States

en: UY
cs: Uruguay

en: UZ
cs: Uzbekistan

en: VA
cs: Vatican City State (Holy See)

en: VC
cs: Saint Vincent and the Grenadines

en: VE
cs: Venezuela, Bolivarian Republic of

en: VG
cs: Virgin Islands, British

en: VI
cs: Virgin Islands, U.S.

en: VN
cs: Viet Nam

en: VU
cs: Vanuatu

en: WF
cs: Wallis and Futuna

en: WS
cs: Samoa

en: XK
cs: Kosovo

en: YE
cs: Yemen

en: YT
cs: Mayotte

en: ZA
cs: South Africa

en: ZM
cs: Zambia

en: ZW
cs: Zimbabwe
