aimeos-core - en to tk translation catalogue (65 entries)

note: / Address format with company (%1$s), salutation (%2$s), title (%3$s), first name (%4$s), last name (%5$s), / address part one (%6$s, e.g street), address part two (%7$s, e.g house number), address part three (%8$s, e.g additional information), / postal/zip code (%9$s), city (%10$s), state (%11$s), 
en: %1$s
    %2$s %3$s %4$s %5$s
    %6$s %7$s
    %8$s
    %9$s %10$s
    %11$s
    %12$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s
tk: %1$s
    %2$s%3$s%4$s%5$s
    %6$s%7$s
    %8$s
    %9$s%10$s
    %11$s
    %12$s
    %13$s
    %14$s
    %15$s
    %16$s
    %17$s
    %18$s

en: %1$s %2$s
tk: %1$s%2$s

note: / Rebate format with rebate value (%1$s) and currency (%2$s)
en: %1$s %2$s off
tk: %1$s %2$s arzanlady\

note: / Price shipping format with shipping / payment cost value (%1$s) and currency (%2$s)
en: + %1$s %2$s/item
tk: + %1$s %2$s/haryt

en: + Payment costs
tk: + Töleg çykdaýjylary

en: + Shipping
tk: + Eltip bermek

en: Account
tk: Hasap

note: //opensource.org/licenses/LGPL-3.0 * @copyright Aimeos (aimeos.org), 2015-2023
en: An account has been created for you.
tk: Siziň üçin hasap döredildi.

en: Article no.
tk: Haryt no.

en: Billing address
tk: Hasaplaşyk salgysy

en: Coupon codes
tk: Talon kodlary

en: Coupons
tk: Talonlar

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear %1$s %2$s
tk: Hormatly %1$s %2$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Mr %1$s %2$s
tk: Hormatly %1$s %2$s

note: / E-mail intro with first name (%1$s) and last name (%2$s)
en: Dear Ms %1$s %2$s
tk: Hormatly %1$s %2$s

en: Dear customer
tk: Hormatly müşderi

en: Delivery address
tk: Eltip beriş salgysy

en: Delivery within
tk: Içinde eltip bermek

en: Details
tk: Jikme-jiklikler

en: If you have any questions, please reply to this e-mail
tk: Soraglaryňyz bar bolsa, şu e-poçta jogap bermegiňizi haýyş edýäris

en: Included rebates
tk: Arzanladyşy goşulan

en: Like entered by you
tk: Girişiňiz ýaly

en: Login
tk: Giriş

en: Name
tk: Ady

en: One or more products you are watching have been updated.
tk: Yzarlaýan bir ýa-da birnäçe önümiňiz täzelendi.

en: Order date
tk: Sargyt senesi

en: Order details
tk: Sargyt maglumatlary

en: Password
tk: Açar sözi

en: Price
tk: Bahasy

en: Qty
tk: Mukdar

en: Quantity
tk: Mukdar

en: Reference
tk: Salgylanma

en: Status
tk: Ýagdaý

en: Sub-total
tk: Jemi

en: Subscription product
tk: Abunalyk harydy

en: Sum
tk: Jemi

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: Thank you for your order %1$s from %2$s.
tk: %2$s-dan %1$s zakaz edeniňiz üçin sag boluň.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The delivery status of your order %1$s from %2$s has been changed to "%3$s".
tk: %2$s-dan %1$s zakazyňyzyň gowşuryş ýagdaýy "%3$s" görnüşine üýtgedildi.

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: The order is pending until we receive the final payment. If you've chosen to pay in advance, please transfer the money to our bank account with the order ID %1$s as reference.
tk: Sargyt gutarnykly töleg edilýänçä garaşdyrylýar. Öňünden tölemegi saýlan bolsaňyz, pul salgysyny %1$s sargyt belgisi bilen bank hasabymyza geçirmegiňizi haýyş edýäris.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: The parcel for your order %1$s from %2$s could not be delivered.
tk: %2$s-den %1$s zakazyňyz üçin bukjany iberip bolmady.

en: The payment couldn't be renewed
tk: Töleg täzelenip bilmedi

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s) and order date (%2$s)
en: The payment for your order %1$s from %2$s has been refunded.
tk: %2$s-den %1$s zakazyňyz üçin töleg yzyna gaýtaryldy.

en: The subscription for the product has ended
tk: Önüme ýazylmak tamamlandy

en: The value of your voucher is %1$s | The value of your vouchers are %1$s
tk[0]: Talonlaryňyzyň bahasy %1$s
tk[1]: Talonlaryňyzyň bahasy %1$s

en: Total
tk: Jemi

en: Watched products
tk: Gözegçilik edilýän önümler

note: / Payment e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and payment status (%3$s)
en: We have received your payment, and will take care of your order immediately.
tk: Tölegiňizi aldyk we sargydyňyzy derrew alada ederis.

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: We received the returned parcel for your order %1$s from %2$s.
tk: %2$s-den %1$s zakazyňyz üçin yzyna iberilen bukjany aldyk.

en: You can use your vouchers at any time in our online shop
tk: Talonlaryňyzy islän wagtyňyz onlaýn dükanymyzda ulanyp bilersiňiz

en: You've cancelled the subscription
tk: Abunalygy ýatyrdyňyz

en: Your account
tk: Siziň hasabyňyz

en: Your comment
tk: Siziň teswiriňiz

en: Your new account
tk: Siziň täze hasabyňyz

en: Your order %1$s
tk: Siziň sargydyňyz %1$s

note: / Delivery e-mail intro with order ID (%1$s), order date (%2$s) and delivery status (%3%s)
en: Your order %1$s from %2$s has been dispatched.
tk: %2$s-den %1$s zakazyňyz iberildi.

en: Your reference
tk: Siziň salgylanmaňyz

en: Your reference number
tk: Maglumat belgiňiz

en: Your subscription
tk: Abunalygyňyz

en: Your voucher
tk: Talonyňyz

en: Your watched products
tk: Gözegçilik eden önümleriňiz

en: delivery
tk: eltip bermek

note: / Price quantity format with quantity (%1$s)
en: from %1$s
tk: %1$s-dan

en: like billing address
tk: töleg salgysy ýaly

en: payment
tk: töleg

note: / Price format with price value (%1$s) and currency (%2$s)
en: price:default
tk: bahasy:default
