aimeos-core - en to ro translation catalogue (50 entries)

en: Adding product with ID "%1$s" is not allowed
ro: Nu este permisă adăugarea unui produs cu ID-ul "%1$s"

en: Available attribute IDs "%1$s" do not match the given attribute IDs "%2$s"
ro: ID-urile de atribut disponibile "%1$s" nu se potrivesc cu ID-urile de atribut date "%2$s"

en: Basket item at position "%1$d" cannot be changed
ro: Articolul din coș în poziția "%1$d" nu poate fi modificat

en: Basket item at position "%1$d" cannot be deleted manually
ro: Articolul din coș în poziția "%1$d" nu poate fi șters manual

en: Category is not available
ro: Categoria nu este disponibilă

en: Class "%1$s" does not implement "%2$s"
ro: Clasa "%1$s" nu implementeaza "%2$s"

en: Class "%1$s" does not implement interface "%2$s"
ro: Clasa "%1$s" nu implementează interfața "%2$s"

en: Class "%1$s" not available
ro: Clasa "%1$s" nu este disponibila

en: Class "%1$s" not found
ro: Clasa "%1$s" nu a fost găsită

en: Controller path is empty
ro: Calea controller-ului lipsește

en: Coupon code "%1$s" is invalid
ro: Codul cuponului "%1$s" nu este valid

en: Coupon code "%1$s" is invalid or not available any more
ro: Codul de cupon "%1$s" este invalid sau nu mai este disponibil

en: Coupon for code "%1$s" is not available any more
ro: Cuponul pentru codul "%1$s" nu mai este disponibil

en: Domain "%1$s" is not supported
ro: Domeniul "%1$s" nu este suportat

en: Invalid "%1$s" references for product with ID "%2$s"
ro: Referințe "%1$s" nevalide pentru produsul cu ID "%2$s"

en: Invalid "%1$s" references for product with ID %2$s
ro: Referințe "%1$s" nevalide pentru produsul cu ID %2$s

en: Invalid address properties, please check your input
ro: Proprietăți de adresă nevalide, vă rugăm să verificați datele introduse

en: Invalid characters in class name "%1$s"
ro: Caracter invalid in numele clasei "%1$s"

en: Invalid characters in controller name "%1$s"
ro: Caractere nevalide în numele controlerului "%1$s"

en: Invalid characters in controller name "%1$s" in "%2$s"
ro: Caractere nevalide din numele controlerului "%1$s" în "%2$s"

en: Invalid class name "%1$s"
ro: Nume clasa nevalid "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
ro: Domeniu nevalid "%1$s"

en: Invalid factory "%1$s"
ro: Factory incorect "%1$s"

en: Invalid price value "%1$s"
ro: Valoare de preț nevalidă "%1$s"

en: Invalid value for address type "%1$s"
ro: Valoare nevalidă pentru tipul de adresă "%1$s"

en: List type for domain "%1$s" and code "%2$s" not found
ro: Tipul de listă pentru domeniul "%1$s" și codul "%2$s" nu a fost găsit

en: No article found for selected attributes and product ID "%1$s"
ro: Nu s-a găsit niciun articol pentru atributele selectate și ID-ul produsului "%1$s"

en: No customer lists domain
ro: Niciun domeniu de liste de clienți

en: No customer lists type code
ro: Niciun cod de tip de liste de clienți

en: No item for "%1$s" (%2$s) found
ro: Nu a fost găsit niciun articol pentru "%1$s" (%2$s)

en: No order item for ID "%1$s" found
ro: Nu a fost găsit niciun articol de comandă pentru ID-ul "%1$s"

en: No stock for product ID "%1$s" and type "%2$s" available
ro: Nu există stoc pentru ID-ul produsului "%1$s" și tipul "%2$s" disponibil

en: No unique article found for selected attributes and product ID "%1$s"
ro: Nu s-a găsit niciun articol unic pentru atributele selectate și ID-ul produsului "%1$s"

en: Not allowed to access customer data for ID "%1$s"
ro: Nu este permis accesul la datele clientului pentru ID "%1$s"

en: Number of coupon codes exceeds the limit
ro: Numărul de coduri de cupon depășește limita

en: Product item with ID "%1$s" not found
ro: Articol de produs cu ID "%1$s" nu a fost găsit

en: Requirements for coupon code "%1$s" aren't met
ro: Cerințele pentru codul de cupon "%1$s" nu sunt îndeplinite

en: Service item for type "%1$s" and ID "%2$s" not found
ro: Articol de serviciu pentru tipul "%1$s" și ID "%2$s" nu a fost găsit

en: Site is not available
ro: Site-ul nu este disponibil

en: Temporary limit reached
ro: Limită temporară atinsă

en: Temporary order limit reached
ro: Limita temporară a comenzii a fost atinsă

en: The order has already been created
ro: Comanda a fost deja creată

en: There are not enough products "%1$s" in stock
ro: Nu sunt suficiente produse "%1$s" în stoc

en: Unable to call method "%1$s"
ro: Imposibil de apelat metoda "%1$s"

en: Unable to call method "%1$s::%2$s"
ro: Nu se poate apela metoda "%1$s::%2$s"

en: Unable to create provider "%1$s" for service with ID "%2$s"
ro: Imposibil de creat furnizorul "%1$s" pentru serviciul cu ID "%2$s"

en: Unable to find product "%1$s"
ro: Nu se poate găsi produsul "%1$s"

en: Unknown attributes "%1$s"
ro: Atribute necunoscute "%1$s"

en: You are not allowed to manage groups
ro: Nu aveți voie să gestionați grupuri

en: You can only add a review if you have ordered a product
ro: Puteți adăuga o recenzie doar dacă ați comandat un produs
