aimeos-core - en to fi translation catalogue (192 entries)

en: %1$d article | %1$d articles
fi[0]: %1$d esine
fi[1]: %1$d esineet

en: %1$d review | %1$d reviews
fi[0]: %1$d arviointi
fi[1]: %1$d arviointia

en: + %1$s%% VAT
fi: + %1$s%% Alv.

en: Add billing address
fi: Lisää laskutusosoite

en: Add to basket
fi: Lisää ostoskoriin

en: Additional
fi: Lisä

en: Additional 2
fi: Lisä 2

en: Article
fi: Esine

en: Article no.
fi: Esine nro.

en: At least one billing address part is missing or invalid
fi: Ainakin yksi laskutusosoitteen osa puuttuu tai on virheellinen

en: At least one delivery address part is missing or invalid
fi: Ainakin yksi toimitusosoitteen osa puuttuu tai on virheellinen

en: Back
fi: Takaisin

en: Basket
fi: Ostoskori

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Billing address part "%1$s" is invalid
fi: Laskutusosoitteen osa "%1$s” on virheellinen

en: Billing address part "%1$s" is missing
fi: Laskutusosoitteen osa "%1$s” puuttuu

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

en: Bulk order
fi: Tukkutilaus

en: Bundled products
fi: Niputetut tuotteet

en: Buy now
fi: Osta nyt

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Change
fi: Muuta

en: Change payment
fi: Muuta maksua

en: Characteristics
fi: Ominaisuudet

en: Checkout
fi: Maksamaan

en: City
fi: Kaupunki

en: Class "%1$s" not found
fi: Luokka "%1$s" ei löydy

en: Close
fi: Sulje

en: Company
fi: Yritys

en: Confirmation
fi: Vahvistus

en: Country
fi: Maa

en: Coupon codes
fi: Alennuskoodit

en: Coupons
fi: Alennukset

en: Create a customer account for me
fi: Luo minulle asiakaskäyttäjätili

en: Created
fi: Luotu

en: Customer account
fi: Asiakaskäyttäjätili

en: Delete
fi: Poista

en: Delivery
fi: Toimitus

en: Delivery address
fi: Toimitusosoite

en: Delivery address deleted successfully
fi: Toimitusosoite poistettu onnistuneesti

en: Delivery address part "%1$s" is invalid
fi: Toimitusosoitteen osa "%1$s” on virheellinen

en: Delivery address part "%1$s" is missing
fi: Toimitusosoitteen osa "%1$s” puuttuu

en: Delivery within
fi: Toimitus ajassa

en: Description
fi: Kuvaus

en: Details
fi: Lisätiedot

en: Don't store address
fi: Älä tallenna osoitetta

en: Downloads
fi: Lataukset

en: E-Mail
fi: Sähköposti

en: End date
fi: Loppupäivämäärä

en: Favorite products
fi: Lempituotteet

en: Fax
fi: Faksi

en: Fields with an * are mandatory
fi: * -merkityt kentät ovat pakollisia

en: Filter
fi: Suodatin

en: First name
fi: Etunimi

en: Grid view
fi: Ruudukkonäkymä

en: I accept the <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions" alt="terms and conditions">terms and conditions</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy" alt="privacy policy">privacy policy</a> and <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy" alt="cancellation policy">cancellation policy</a>
fi: Hyväksyn <a href="%1$s" target="_blank" title="terms and conditions" alt="terms and conditions">terms and conditions</a>, <a href="%2$s" target="_blank" title="privacy policy" alt="privacy policy">privacy policy</a> ja <a href="%3$s" target="_blank" title="cancellation policy" alt="cancellation policy">cancellation policy</a>

en: If back in stock
fi: Jos taas varastossa

en: If price decreases
fi: Jos hinta laskee

en: Incl. %1$s%% %2$s
fi: Sis. %1$s%% %2$s

en: Incl. %1$s%% VAT
fi: Sis. %1$s%% Alv.

en: Included rebates
fi: Sisältää hyvitykset

en: Interval
fi: Väli

en: Invalid characters in client name "%1$s"
fi: Virheellisiä merkkejä asiakasnimessä "%1$s"

en: Invalid class name "%1$s"
fi: Virheellinen luokkanimi "%1$s"

en: Invalid domain "%1$s"
fi: Virheellinen verkkotunnus "%1$s"

en: Language
fi: Kieli

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Last seen
fi: Nähty viimeksi

en: Latest
fi: Viimeisin

en: List view
fi: Listanäkymä

en: More reviews
fi: Lisää arviointeja

en: Name
fi: Nimi

en: New delivery address
fi: Uusi toimitusosoite

en: Next
fi: Seuraava

en: Next order
fi: Seuraava tilaus

en: No articles found for <span class="searchstring">"%1$s"</span>. Please try again with a different keyword.
fi: Haulla <span class="searchstring">"%1$s”</span> ei löytynyt tuloksia. Ole hyvä ja yritä uudelleen käyttäen eri hakutermiä.

en: No view available
fi: Katsastelu ei mahdollista

en: One month
fi: Yksi kuukausi

en: One week
fi: Yksi viikko

en: Order ID
fi: Tilaus ID

en: Order details
fi: Tilauksen lisätiedot

en: Order history
fi: Tilaushistoria

en: Order status
fi: Tilauksen tila

en: Other customers also bought
fi: Muut asiakkaat ostivat myös

en: Page %1$d of %2$d
fi: Sivu %1$d / %2$d

en: Pay now
fi: Maksa nyt

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment costs
fi: Maksukustannukset

en: Payment status
fi: Maksun tila

en: Pinned products
fi: Kiinnitetyt tuotteet

en: Please accept the terms and conditions
fi: Hyväksy käyttöehdot

en: Please check your order
fi: Tarkista tilauksesi

en: Please choose your delivery method
fi: Valitse toimitustapa

en: Please choose your payment method
fi: Valitse maksutapa

en: Please enter at least three characters
fi: Kirjoita vähintään kolme merkkiä

en: Please enter your payment details
fi: Kirjoita maksutietosi

en: Please select
fi: Valitse

en: Postal code
fi: Postinumero

en: Previous
fi: Edellinen

en: Price
fi: Hinta

en: Proceed
fi: Jatka

en: Processing the payment failed
fi: Maksun käsittely epäonnistui

en: Product
fi: Tuote

en: Product image
fi: Tuotekuva

en: Products you might be also interested in
fi: Tuotteita, joista saatat olla kiinnostunut

en: Qty
fi: Kpl

en: Quantity
fi: Määrä

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Reference
fi: Viittaus

en: Relevance
fi: Relevanssi

en: Reset
fi: Nollaa

en: Result for "%1$s"
fi: Tulokset haulle "%1$s"

en: Reviews
fi: Arvioinnit

en: SKU or article name
fi: SKU tai esineen nimi

en: Salutation
fi: Tervehdys

en: Save
fi: Tallenna

en: Search
fi: Hae

en: Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d article) | Search result for <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d articles)
fi[0]: Hakutulos haulle <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d esine)
fi[1]: Hakutulos haulle <span class="searchstring">"%1$s"</span> (%2$d esineet)

en: Select country
fi: Valitse maa

en: Select currency
fi: Valitse valuutta

en: Select language
fi: Valitse kieli

en: Select salutation
fi: Valitse tervehdys

en: Select state
fi: Valitse alue/osavaltio

en: Share
fi: Jaa

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Show
fi: Näytä

en: Sort by:
fi: Järjestä:

en: State
fi: Alue/osavaltio

en: Stock
fi: Varastossa

en: Stock: %1$s, %2$s
fi: Varastossa: %1$s, %2$s

en: Stock: %1$s, %2$s, back on %3$s
fi: Varastossa: %1$s, %2$s, uudestaan %3$s

en: Street
fi: Katu

en: Sub-total
fi: Välisumma

en: Subscription ID
fi: Tilauksen ID

en: Subscription details
fi: Tilauksen tiedot

en: Subscriptions
fi: Tilaukset

en: Suggested products
fi: Ehdotetut tuotteet

en: Sum
fi: Summa

en: Supplier information
fi: Toimittajan tiedot

en: Suppliers
fi: Toimittajat

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Terms and conditions
fi: Käyttöehdot

en: Thank you for your order and authorizing the payment.
    An e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
fi: Kiitos tilauksestasi ja maksun hyväksymisestä.
    Sinulle lähetetään muutaman minuutin kuluessa sähköpostiviesti, joka sisältää tilaustiedot.

en: Thank you for your order.
    We received your payment and an e-mail with the order details will be sent to you within the next few minutes.
fi: Kiitos tilauksestasi.
    Vastaanotimme maksusi. Sinulle lähetetään muutaman minuutin kuluessa sähköpostiviesti, joka sisältää tilaustiedot.

en: Thank you for your review!
fi: Kiitos arvioinnistasi!

en: The order was canceled.
    Do you wish to retry your order?
fi: Tilaus peruttiin.
    Haluatko yrittää tilausta uudelleen?

en: The payment confirmation for your order is still pending.
    You will get an e-mail as soon as the payment is authorized.
fi: Tilauksesi maksua ei ole vielä vahvistettu.
    Saat sähköpostiviestin heti, kun maksu on hyväksytty.

en: Three month
fi: Kolme kuukautta

en: Time frame
fi: Aikaväli

en: Toggle fullscreen
fi: Ota kokonäyttötila käyttöön

en: Total
fi: Kokonaisuudessaan

en: Try again
fi: Yritä uudelleen

en: Two weeks
fi: Kaksi viikkoa

en: Unable to create an account: %1$s
fi: Käyttäjätilin %1$s luominen ei onnistunut

en: Unable to save address for customer "%1$s": %2$s
fi: Osoitteen tallentaminen asiakkaalle "%1$s": %2$s ei onnistunut

en: Unfortunately, the payment for your order was refused.
    Do you wish to retry?
fi: Valitettavasti maksusi tätä tilausta varten evättiin.
    Haluatko yrittää uudelleen?

en: Update
fi: Päivitä

en: Variant
fi: Muunnos

en: Vat ID
fi: Alv. ID

en: Vendor response
fi: Kauppiaan vastaus

en: Watch
fi: Katso

en: Watched products
fi: Katsotut tuotteet

en: Web site
fi: Verkkosivu

en: What do you think about the product
fi: Mitä mieltä olet tuotteesta

en: Y-m-d
fi: V-kk-pvä

en: You are here:
fi: Olet tässä:

en: You will now be forwarded to the next step
fi: Sinut ohjataan nyt seuraavaan vaiheeseen

en: Your choice
fi: Valintasi

en: Your comment
fi: Kommenttisi

en: Your rating
fi: Arvostelusi

en: Your reference
fi: Viitteesi

en: Your reference number
fi: Viitenumerosi

en: Your review
fi: Arviointisi

en: Zoom in/out
fi: Zoomaa sisään / ulos

en: address
fi: osoite

en: delivery
fi: toimitus

en: from %1$s
fi: sivulta %1$s

en: like billing address
fi: kuten laskutusosoite

en: new address
fi: uusi osoite

en: none
fi: ei mitään

en: payment
fi: maksu

en: process
fi: prosessi

en: stock-high
fi: tuotteita-paljon

en: stock-low
fi: tuotteita-vähän

en: stock-out
fi: tuotteita-loppu

en: stock-unlimited
fi: tuotteita-rajattomasti

en: summary
fi: yhteenveto

en: ▲ Name
fi: ▲ Nimi

en: ▲ Price
fi: ▲ Hinta

en: ▼ Name
fi: ▼ Nimi

en: ▼ Price
fi: ▼ Hinta
